Kontaktoplysninger

Hjemmeplejen kan kontaktes på hverdage mellem kl. 8.00-15.00 på telefon 73 76 78 35.
Hvis du allerede er tilknyttet et bestemt distrikt, kan du finde kontaktoplysninger på distrikterne nedenfor.
Ved akut aflysning af besøg kontakt dit dagvagtsdistrikt

Al anden henv. herunder også akuthenvendelse skal ske til egen læge eller vagtlægen.

Driftsledere

  • AML

    Anna Marie List
    Driftsleder for distrikt Rugkobbel, Mølleåparken, Aabenraa by - syd for Tøndervej - Stubbæk og omegn, Felsted dag, Bovrup, Varnæs og § 94 borgere

    tlf. 7376 7834
    aml@aabenraa.dk

    Nygade 23 C, Aabenraa og Gråstenvej 1 i Felsted
    6200 Aabenraa

    Kontakt direkte til distriktet: 73767837

    Kontakt direkte til distriktet, Felsted: 21199180

  • EMW

    Eva Mouritsen Wind
    Driftsleder for distrikt Bov, Padborg, Kollund og Kliplev

    tlf. 7376 8015
    mobil: 4030 0326
    emw@aabenraa.dk

    Plantagevej 4, Bov
    6330 Padborg

    Kontakt direkte til distriktet, Padborg: 73768022

    Kontakt direkte til distriktet, Kollund: 73768023

  • Marianne Bøllund Raeder
    Driftsleder for distrikt aftenvagt Rødekro, Aabenraa, Felsted, Stubbæk og Demensteam aften

    tlf. 7376 7832
    mvr@aabenraa.dk

    Nygade 23 C,
    6200 Aabenraa

    Kontakt direkte til distriktet: 73767842

  • LHD

    Lars Hauge Damm
    Driftsleder for distrikt Rødekro, Hellevad, Genner

    tlf. 7376 7666
    lhd@aabenraa.dk

    Nygade 23 C,
    6200 Aabenraa

    Kontakt direkte til distriktet: 73767869

  • KBA

    Kirsten Bau Andersen
    Driftsleder for distrikt Tinglev, Bolderslev, Bajstrup og St. Jyndevad

    tlf. 7376 8687
    kba@aabenraa.dk

    Industriparken 3
    6360 Tinglev

    Kontakt direkte til distriktet: 73768686

  • Lone Germansen
    Driftsleder Demensteam dag og Nattevagt Aabenraa

    tlf. 7376 7663
    lge@aabenraa.dk

    Nygade 23 C
    6200 Aabenraa

    Kontakt direkte til distriktet: 73767836

  • Dorthe Frimodt Goodman
    Driftsleder Bylderup Bov Dag, Rens, Ravsted og rengøring Nord og Syd

    tlf. 7376 8526
    dfg@aabenraa.dk

    Åbovej 12 p 1. sal, Bylderup
    6372 Bylderup Bov

    Kontakt direkte til distriktet: 73768527

    Kontakt direkte til rengøring: 73767841 (telefontid fra 10-12 alle hverdage)

  • Heidi Britta Damtoft Simonsen
    Driftsleder for Aften Aabenraa syd (Bov, Tinglev, Bylderup)

    tlf. 7376 8025
    hbsi@aabenraa.dk

    Plantagevej 4, Bov
    6330 Padborg

    Kontakt direkte til distriktet: 73767485

  • Sanne Maria Dam
    Driftsleder for Uglekær, Aabenraa by nord for Tøndervej, Høje Kolstrup og Løjt

    tlf. 7376 7834
    smd@aabenraa.dk

    Nygade 23 C,
    6200 Aabenraa

    Kontakt direkte til distriktet: 73767866

Ledelse og administration

  • Birgit Møller Johannsen
    Centerleder for Hjemmeplejen ved Aabenraa Kommune

    tlf. 7376 7833
    mobil: 2119 9068
    bmjo@aabenraa.dk

    Nygade 23 C,
    6200 Aabenraa

  • 1234

    Mie Pedersen
    Assisterende Centerleder

    tlf. 7376 7856
    mpede@aabenraa.dk

    Nygade 23 C,
    6200 Aabenraa

  • B

    Eva Petersen Jessen
    Administrativ medarbejder

    tlf. 7376 7835
    mobil: 2162 3605
    epj@aabenraa.dk

    Nygade 23 C,
    6200 Aabenraa

  • Adm.

    Rikke Grotum Frost
    Administrativ medarbejder

    tlf. 7376 7835
    mobil: 2119 9093
    rgf@aabenraa.dk

    Nygade 23 C,
    6200 Aabenraa

  • Lenette Iversen
    Administrativ medarbejder

    tlf. 7376 7835
    mobil: 2162 3827
    liv@aabenraa.dk

    Plantagevej 4, Bov/Nygade 23 C, Aabenraa
    6330 Padborg