Ledelse & Administration

Områdeleder og administration

  • Birgit Møller Johannsen
    Centerleder for Hjemmeplejen ved Aabenraa Kommune

    tlf. 7376 7833
    mobil: 2119 9068
    bmjo@aabenraa.dk

    Nygade 23 C,
    6200 Aabenraa

  • 1234

    Mie Pedersen
    Assisterende Centerleder

    tlf. 7376 7856
    mpede@aabenraa.dk

    Nygade 23 C,
    6200 Aabenraa

  • B

    Eva Petersen Jessen
    Administrativ medarbejder

    tlf. 7376 7835
    mobil: 2162 3605
    epj@aabenraa.dk

    Nygade 23 C,
    6200 Aabenraa

  • Adm.

    Rikke Grotum Frost
    Administrativ medarbejder

    tlf. 7376 7835
    mobil: 2119 9093
    rgf@aabenraa.dk

    Nygade 23 C,
    6200 Aabenraa

  • Lenette Iversen
    Administrativ medarbejder

    tlf. 7376 7835
    mobil: 2162 3827
    liv@aabenraa.dk

    Plantagevej 4, Bov/Nygade 23 C, Aabenraa
    6330 Padborg

Ledelse

  • AML

    Anna Marie List
    Driftsleder for distrikt Rugkobbel, Mølleåparken, Aabenraa by - syd for Tøndervej - Stubbæk og omegn, Felsted dag, Bovrup, Varnæs og § 94 borgere

    tlf. 7376 7834
    aml@aabenraa.dk

    Nygade 23 C, Aabenraa og Gråstenvej 1 i Felsted
    6200 Aabenraa

    Kontakt direkte til distriktet: 73767837

    Kontakt direkte til distriktet, Felsted: 21199180

  • EMW

    Eva Mouritsen Wind
    Driftsleder for distrikt Bov, Padborg, Kollund og Kliplev

    tlf. 7376 8015
    mobil: 4030 0326
    emw@aabenraa.dk

    Plantagevej 4, Bov
    6330 Padborg

    Kontakt direkte til distriktet, Padborg: 73768022

    Kontakt direkte til distriktet, Kollund: 73768023

  • LHD

    Lars Hauge Damm
    Driftsleder for distrikt Rødekro, Hellevad, Genner

    tlf. 7376 7666
    lhd@aabenraa.dk

    Nygade 23 C,
    6200 Aabenraa

    Kontakt direkte til distriktet: 73767869

  • Marianne Bøllund Raeder
    Driftsleder for distrikt aftenvagt Rødekro, Aabenraa, Felsted, Stubbæk og Demensteam aften

    tlf. 7376 7832
    mvr@aabenraa.dk

    Nygade 23 C,
    6200 Aabenraa

    Kontakt direkte til distriktet: 73767842

  • Dorthe Frimodt Goodman
    Driftsleder Bylderup Bov Dag, Rens, Ravsted og rengøring Nord og Syd

    tlf. 7376 8526
    dfg@aabenraa.dk

    Åbovej 12 p 1. sal, Bylderup
    6372 Bylderup Bov

    Kontakt direkte til distriktet: 73768527

    Kontakt direkte til rengøring: 73767841 (telefontid fra 10-12 alle hverdage)

  • KBA

    Kirsten Bau Andersen
    Driftsleder for distrikt Tinglev, Bolderslev, Bajstrup og St. Jyndevad

    tlf. 7376 8687
    kba@aabenraa.dk

    Industriparken 3
    6360 Tinglev

    Kontakt direkte til distriktet: 73768686

  • Lone Germansen
    Driftsleder Demensteam dag og Nattevagt Aabenraa

    tlf. 7376 7663
    lge@aabenraa.dk

    Nygade 23 C
    6200 Aabenraa

    Kontakt direkte til distriktet: 73767836

  • Heidi Britta Damtoft Simonsen
    Driftsleder for Aften Aabenraa syd (Bov, Tinglev, Bylderup)

    tlf. 7376 8025
    hbsi@aabenraa.dk

    Plantagevej 4, Bov
    6330 Padborg

    Kontakt direkte til distriktet: 73767485

  • Sanne Maria Dam
    Driftsleder for Uglekær, Aabenraa by nord for Tøndervej, Høje Kolstrup og Løjt

    tlf. 7376 7834
    smd@aabenraa.dk

    Nygade 23 C,
    6200 Aabenraa

    Kontakt direkte til distriktet: 73767866